CSIO 5* Sopot 2023 - Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach

CSIO 5* Sopot 2023 - Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach

Sopot, ul. Władysława Łokietka 1 - Hipodrom, pomorskie
Miejscowość Sopot
Termin

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że Fédération Equestre Internationale (FEI) przyznała Polsce prawo organizacji zawodów jeździeckich w najwyższej światowej randze 5*.

Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO 5* Zawody w skokach CSIO SopotSopot 2023 odbędą się w dniach 15 - 18 czerwca na sopockim Hipodromie.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu. Gwarantujemy niepowtarzalną atmosferę i niezapomniane emocje podczas śledzenia zmagań najwybitniejszych jeźdźców świata.

CSIO 5* Sopot 2023

Skrót CSIO pochodzi z języka francuskiego - oficjalnego języka Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI - i w rozwinięciu brzmi: „Concours de Saut International Officiel”. W tłumaczeniu na język polski  oznacza: „Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach”. Pierwsza tego typu impreza odbyła się w Polsce w 1927 roku. Od 2009 roku, Wypożyczalnia rowerów gokartów SOPOTpo krótkiej przerwie, Sopot jest ponownie gospodarzem tego wydarzenia.

Elita zawodników w skokach przez przeszkody zaprezentuje się widzom w 11 konkursach. Jak co roku sporych emocji dostarczy Puchar Narodów FEI Longines Nations Cup Jumping, gdzie czteroosobowe zespoły będą rywalizować drużynowo pokonując tor przeszkód o wysokości 150 cm. Konkurs ten podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym liczy się czas i precyzja przejazdu. W najlepszej sytuacji będzie drużyna, w której wszyscy zawodnicy pokonają parkur bez strącenia przeszkód. Do drugiego nawrotu przystąpi tylko osiem drużyn, które uzyskały najlepszy wynik i to właśnie one powalczą o tytuł najlepszej drużyny CSIO5* w Sopocie.

CSIO5* to nie tylko wielkie wygrane i sport przez duże "S". TKolejowy Odjazd SOPOTo także liczne pokazy i atrakcje dla publiczności, które sprawią, że ten czerwcowy weekend na długo zapadnie w jej pamięci.

Na podziwiających sportowe zmagania czekają w specjalnej strefie food trucki, sklepy jeździeckie, stoiska polskich projektantów oraz słodkości i zabawy dla najmłodszej publiczności.

PROGRAM: www.csio.sopot.pl

Hipodrom Sopot - to jeden z trzech w Polsce torów wyścigów konnych. Najstarszy - już ponad 120 letni - i najmniejszy, blisko 39 hektarowy obiekt posiada trzy bieżnie, z których najdłuższa, zewnętrzna, ma długość 1850 metrów.

Skoki przez przeszkody odbywają się z udziałem różnych konstrukcji o wysokości od 140 cm. Najwyższe przeszkody sięgają nawet ponad dwóch metrów. Oficjalny rekord świata w tej dziedzinie ma już ponad 70 lat i wynosi 247 cm.

★ Atrakcje turystyczne Sopotu - są tutaj
★ Najciekawsze imprezy w pomorskim -
są tutaj

Zapraszamy na Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody Sopot 2023

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner