Majówka w Hevelianum - Hevelianówka 2024

Majówka w Hevelianum - Hevelianówka 2024

Gdańsk, ul. Gradowa 6, pomorskie
Miejscowość Gdańsk
Kontakt
Termin
Jesteście gotowi na podróż w czasie do pracowni samego Jana Heweliusza? Podczas Hevelianówki będzie się mogli sprawdzić w rozwiązywaniu zagadek codziennie od 27 kwietnia do 5 maja 2024! Miłej zabawy!
 
Na Górze Gradowej w Hevelianum ukazał się duch najsłynniejszego gdańskiego astronoma. Chociaż nikomu krzywdy nie zrobi, to jest nieco męczący, ponieważ nagabuje pracowników i gości, narzekając na swój brak pamięci… Lepiej, żeby wrócił w zaświaty! W ceglanej pracowni znajdują się przedmioty i zadania, które pomogą Heweliuszowi przypomnieć sobie, kim był za życia. Może w ten sposób się uda?
„W pracowni Heweliusza” czeka na Was 14 zagadek do rozwiązania. Dzięki nim nie tylko rozruszacie wszystkie szare komórki, ale poznacie różne role oraz funkcje, które pełnił Jan Heweliusz. Na zwycięzców czeka słodka niespodzianka…

Hevelianówka 2024

Po raz pierwszy w Hevelianum, niedostępna na co dzień przestrzeń zamieni się w strefę poświęconą Heweliuszowi i jego wybitnym osiągnięciom, nie tylko z dziedziny astronomii.
W odmienionej nie do poznania przestrzeni jednej z sali historycznego Fortu Góry Gradowej będzie na Was czekać mistrz lub mistrzyni gry, który/która przeprowadzi Was przez kolejne zagadki ukryte w zakamarkach pracowni Heweliusza.
Czekamy na Was w Hevelianum, gdzie odkryjecie że cała przyjemność naprawdę kryje się w odkrywaniu.
 
Zapraszamy dorosłych i dzieci w wieku od 8 lat.
* dzieci i młodzież do 14 roku życia mogą wziąć udział w wydarzeniu tylko wraz z opiekunem
 
KIEDY: codziennie 27.04-05.05 | 10:30, 12:00, 13:30, 15:00
DLA KOGO: dorośli i dzieci 8+
BILETY: 120 zł / 1-3 osób |
powyżej 3 osób+ 15 zł / osoba zł 
 
Informacje o Centrum Hevelianum, zdjęcia - są tutaj
Inne pomysły na majówkę 2024 - są tutaj
 
UWAGA - 4 maja 2024 na Górze Gradowej i w jej okolicach będzie miało miejsce interesujące wydarzenie pt. VIVAT GDAŃSK. W bogatym programie m.in inscenizacja bitwy z XVIII wieku o Gradową Górę z udziałem rekonstruktorów. Więcej ...
 
Festiwal Światła  w Hevelianum - jest tutaj (10 - 11 maja 2024)

Zapraszamy na Hevelianówkę 2024 w Gdańsku!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner