Długie Pobrzeże Gdańsk

  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Długie Pobrzeże
A A

Długie Pobrzeże - ulubione miejsce spacerów gdańszczan i obowiązkowy punkt w programie przebywających w Gdańsku wycieczek. Długie Pobrzeże powstało z pomostów, które znajdowały się przed każdą bramą wodną i służyły do wyładunku towarów. Z czasem pomosty połączono ze sobą i w ten sposób powstał bulwar. Po II wojnie, podczas odbudowy został poszerzony i wyłożony płytami chodnikowymi.
Niemożliwym jest tu przyśpieszenie kroku - kuszą przepiękne wystawy z bursztynem, przyciąga wzrok panorama zniszczonej Wyspy Spichrzów (było ich kiedyś ok. 300!) i nęcą statki pływające po Motławie. Do tego kawiarenki i stylowe restauracyjki zdolne zaspokoić najwybredniejsze gusta. W czasie Jarmarku Dominikańskiego - trudno się tutaj przecisnąć - obfite w dobra, maleńkie stoiska skutecznie zatrzymują Czarna Perła zbliża się do nabrzeża przy Długim Pobrzeżuprzechodniów.


Przy Długim Pobrzeżu w okresie letnim cumują zabytkowe galeony. Stąd turyści mogą wypłynąć w rejsy po porcie gdańskim oraz na Westerplatte. Po drodze przepływają koło twierdzy Wisłoujście. Więcej informacj o galeonach (zdjęcia, rozkład rejsów, ceny biletów) - jest tutaj


Czytaj też baśń o flisaku i córce burmistrza. Akcja tej baśni dzieje się w Gdańsku na Długim Pobrzeżu.