Gdańsk - galeony: Czarna Perła i Lew

  • miejscowość : Gdańsk
  • ulica : Długie Pobrzeże - nad Motławą
  • telefon : 601 629 191
  • telefon 2 : 519 140 201
A A

Galeon Lew - zaprasza na rejsy turystyczne Gdańsk - Westerplatte


Galeony w Gdańsku - zapraszamy! Tym, którzy pragną spędzić czas aktywnie, podczas wizyty w Trójmieście proponujemy rejsy pięknym statkiem, stylizowanym na  galeon. Na pokładzie  znajdują się przewodnicy opowiadający o historii i zabytkach Gdańska, Porcie, Stoczni i Westerplatte w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.


   Po dopłynięciu do Westerplatte istnieje możliwość indywidualnego zwiedzenia tego historycznego miejsca i powrotu na jednym ze statków w cenie tego samego biletu.


   By umilić Państwu podróż, w czasie rejsu gwarantujemy muzykę na żywo, pyszne przekąski i Szanty w Gdańsku - zapraszamy na galeonynapoje w pokładowym barze oraz wykwalifikowaną i sympatyczną obsługę.


Cała podróż zapewnia widoki niedostępne przeciętnemu turyście poruszającemu sie po lądzie. Kilka przykładów - w galerii poniżej.


   Kursujemy od kwietnia do końca października od godz. 09:00 do 20:00. Dodatkowo po godzinie 20:00 funkcjonujemy jako tawerna.
  Na Państwa życzenie organizujemy rejsy czarterowe z muzyką i cateringiem. Organizujemy także imprezy okolicznościowe, takie jak: urodziny, imprezy integracyjne itp. 


Galeony Czarna Perła i Lew - zapraszają!


tel. 601 629 191           
tel. 519 140 201          


Miejsce cumowania - punkt startowy dla wycieczek - Gdańsk, Długie Pobrzeże w pobliżu Zielonej Bramy - patrz mapa satelitarna poniżej


Nazwa galeon pochodzi od galionu - rzeźby na dziobie jednostki. Największy galeon wojenny swoich czasów - hanzeatycki Adler Von Lubeck z XVI wieku - wypierał ok. 2000 ton. Dla porównania wyporność słynnego okrętu-muzeum Błyskawica wynosiła w chwili zwodowania nieco ponad 2100 ton.
Obecnie galeon coraz częściej kojarzy się z uznanym w świecie polskim producentem luksusowych jachtów - tutaj


Galeon Lew - rejsy wycieczkowe Gdańsk Westerplatte