Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2023

Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2023

Miejscowość Gdańsk
Termin

To najsłynniejsza świąteczna impreza w pomorskim i czołowe wydarzenie w Polsce. W zeszłym zajęła II miejsce na najlepsze tego typu wydarzenie w Europie!

JARMARK BOŻONARODZENIOWY 🌟 2023 w Gdańsku ropocznie się tydzień później w stosunku do wcześniejszych zapowiedzi, bo 24 listopada i potrwa do 23 grudnia.

Organizatorzy dbają aby co roku pojawiały się nowinki urozmaicające całe wydarzenie. W zeszłym roku po raz pierwszy w historii Jarmarku jego stoiska pojawiły się na dziedzińcu pobliskiego centrum handlowego - Forum Gdańsk. Tak bedzie również w tym roku.

Wśród nowości Jarmarku Bożonarodzeniowego Iluminacje Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 20232023 w Gdańsku wyróżnia się spinning roller coaster czyli obrotowa kolejka górska. Jej pasażerowie jadą czasem przodem do kierunku jazdy, a czasami tyłem dzięki obracającym się wokół swojej osi wagonikom. W Gdańsku mają one kształt beczek, a tor o zmiennej wysokości zawija się w ósemkę. Wirujące Beczki kręcą się z różną prędkością, w zależności od liczby i wagi pasażerów co czyni całą zabawę ekscytująco nieprzewidywalną. Cena ok. 3 minutowego przejazdu dla 1 osoby (o minimanym wzroście 95 cm) to 25 zł (22 zł dla posiadaczy gdańskiej Karty Mieszkańca lub Dużej Rodziny)

W tym roku Jarmark ponownie zagości w Zbrojowni Sztuki i Rękodzieła - w ramach Zakątka Artystycznego. Odwiedzajacy znajdą tutaj m.in. wyjątkowe produkty rękodzielnicze, obrazy, biżuterię z kamieniami szlachetnymi i bursztynem, niepowtarzalne akcesoria i naturalne kosmetyki i domowe dekoracje.

Inne, wybrane atrakcje Jarmarku 2023 to m.in:

🟢 Świetlisty Tron Św. Mikołaja - na scenie
🟢 Misiowa Brama Smyka - przed Zbrojownią
🟢 Pracownia Mikołaja - w Zbrojowni (Zakątek Artystyczny)
🟢 Sanie Św. Mikołaja - atrakcja VR - na Targu Węglowym
🟢 Gadająca Skrzynka Katarzynka - na Targu Węglowym
🟢 Gdańska Karuzela - na Targu Węglowym
🟢 Zagajnik z kapliczką - w okolicach Zbrojowni
🟢 Leśna Altana - na Targu Węglowym
🟢 Łoś Lucek - w okolicach Złotej Bramy
🟢 Brama Adventowa - w okolicach Złotej Bramy
🟢 Śnieżne Sanie - w okolicach Bramy Wyżynnej
🟢 Anielski Młyn - w okolicach Bramy Wyżynnej
🟢 Zaczarowana Fontanna - przed Zbrojownią, od ul. Piwnej

Jarmark Bożonarodzeniowy 🎄 Gdańsk - program 2023

Przed nami pełen wyjątkowych doznań Jarmark! Każdy dzień tygodnia ma coś wyjątkowego do zaoferowania, dlatego łapcie pierwsze zajawki naszego Programu!
Organizatorzy zadbali aby niemal każdy dzień tygodnia oferował ciekawe wydarzenia. W Ich imieniu zapraszamy na:

🎵 Koncertowe wtorki - poświęcone miłośnikom świątecznej muzyki
Wystąpią:
➡ Zespół Słowiańska Dusza Świątecznie
➡ Gospelowe Kolędowanie
➡ Kolędowanie z Chórem GUMED

🎤 Rozśpiewane środy - dedykowane fanom świątecznego karaoke
Zapraszamy do zaśpiewania najpiękniejszych polskich i zagranicznych świątecznych hitów!

 💫 Magiczne czwartki - wypełnione niespodziankami!
Zbaczymy i usłyszymy:
➡ Teatr Ognia i Parady - rozbudzą wyobraźnię
➡ Czytanie baśni z Teatrem Wybrzeże i Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną - ukoi duszę

✨ Piątki z zabawą
Tego dnia zabawa dla każdego! Dla maluchów znaajdą się animacje z Akademią Zabawy i Edukacji Wykrzyknik, a dla starszych wieczorna potańcówka przy świątecznych setach DJ-skich.

🎁 Zaskakujące soboty
Świąteczna mieszanka - od występów Zespołu Pieśni i Tańca Gdańsk, poprzez Zimową Przygodę z Treflikami, aż po akcje charytatywne.

👨‍👩‍👧‍👦 Rodzinne niedziele
Rodzinnie i ciekawie - spektakle, animacje z Teatru Qfer, kolędowanie z Carillonem i zabawa z Caritas, który promuje wolontariat i radość dzielenia się z innymi.

Zakątki na Jarmarku

ZAKĄTEK  ŁOSIOWY - Świąteczną atmosferę na Jarmarku w GdańskŁoś Lucek Jarmark Gdańsku - podobniejak w poprzednich latach - podkreśli Siedlisko Łosia. czyli uroczy domek w pobliżu Złotej Bramy, w którym mieszka wyjątkowo postać - Łoś Lucek. Jego głowa posiada ruchome elementy. Aktywny co 15 minut, jest bardzo uzdolniony. Potrafi przemówić ludzkim głosem, np. wierszem,  a nawet zaśpiewać. Nie stroni od wesołych sucharów... Dla wielu Lucek zabrzmi  znajomo, bo swojego głosu użyczył łosiowi mistrz polskiego dubbingu (m.in Król Julian, Kaczor Donald) - Jarosław Boberek. Łoś jest także niezłym poliglotą, ponieważ oprócz języka polskiego używa również angielskiego, niemieckiego oraz szwedzkiego.

ZAKĄTEK ŚWIĄTECZNYCH PODRÓŻY Z AMBER SKY - miejsce atrakcji, które swoją nazwę wzięło od koła widokowego Amber Sky położonego na Wyspie Ołowianka. W tym zakątku znajdziemy wirtualne Sanie Świętego Mikołaja, Gadającą Skrzynkę Katarzynkę, Infobox - Outdoor ze Sztuką, Instaspot, fotobudkę i karuzelę wenecką.
Wspomniana Karuzela - Gdańska, dwupoziomowa, to urządzenie specjalnie zaprojektowane i wykonane we włoskiej, rodzinnej manufakturze. Atrakcja znana już turystom i gdańszczanom, którzy odwiedzili tegoroczny Jarmark Św. Dominika. Wenecka karuzela ma 12 metrów średnicy,  ponad 11 wysokości i mieści jednocześnie 78 osób - dzieci i dorosłych. Jej największą atrakcją kolorowe, ręcznie malowane rzeźby i figury: filiżanki, konie, rydwany oraz ławeczki. Jej nowa wersja posiada ilustracje przedstawiające charakterystyczne regiony z różnych stron Polski.

ZAKĄTEK MIKOŁAJOWY - wyróżnia się z daleka obecnością Świetlistego Tronu Św. Mikołaja postawionego na scenie.Tutaj znajduję sie także jedna z fotobudek.

ZAKĄTEK ARTYSTYCZNY - znajduje się pod dachem, w Wielkiej Jarmark Świąteczny Gdańsk Wielka ZbrojowniaZbrojowni, na co dzień będącej we władaniu Akademii Sztuk Pięknych. Kolejny rok w tej pięknej, zabytkowej budowli znajdziemy m.in unikatową biżuterię czy ręcznie wykonywane ozdoby świąteczne. Tutaj też znajdzie  się specjalna Pracowani Mikołaja. Dla dzieci, przed budynkiem, atrakcja specjalna - Misiowa Brama! Do Zbrojowni prowadzi z Jarmarku świetlny tunel. 

ZAKĄTEK ANIELSKI  - na ulicy Tkackiej, zwraca na siebie uwagę przede wszystkim efektowną instalacją świetlną w kształcie fontanny. Zaczarowana Fontanna powstała dzięki marce E.Wedel i już w zeszłym roku cieszyła się ogromną popularnością. W zakątku są 2 fotobudki - przy Fontannie oraz przy Anielskich Skrzydłach.

Sprawdzoną atrakcją  Jarmarku będzie wysoki na ponad 8 metrów Anielski MłJarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk yn. Wyjątkową konstrukcję zdobią podobizny aniołów, świętych, 3 Króli oraz Rodziny Świętej. Figury zostały wyrzeźbione w drewnie przez mistrza Michała Ostoję-Lniskiego. W parterowej części Młyna znajduje się bufet gastronomiczny z grzanym winem w wersji korzennej, miodowej oraz bezalkoholowej. Będzie także przyprawiony cydr, herbata z rumem i cytryną oraz grzane piwo z sokiem imbirowym,  Dla dzieci przygotowano gorącą czekoladę i herbatki owocowe.

 Informacje o sezonie narciarskim 2024/2025 - są tutaj

............................................................................................

UWAGA - Gdańsk zajął w zeszłorocznym głosowaniu na najlepszy jarmark bożonarodzeniowy 🎄 w Europie - drugie miejsce 🏆🏆 (spośród 21 europejskich miast)!

II najlepszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie - Gdańsk

👉 Inne jarmarki bożonarodzeniowe 🎄 w pomorskim - są tutaj

UWAGA - zgodnie z obowiązującymi przepisami stoiska na jarmarkach nie są objęte zakazem handlu w niedziele.

Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk - NOWOŚCI!


Święty Mikołaj - szczególnie oczekiwany przez dzieci - pojawi się na Jarmarku czasem na swoim tronie, czasem między dziećmi, czasem w towarzystwie gdańskich aniołów (przebranych aktorów Teatru Feta).  Na pamiątkę spotkania ze Św. Mikołajem każdy otrzyma specjalną pocztówkę z dedykacją.


👉 Parkowanie 🚘 🅿️ . Przyjeżdżających na Jarmark samochodem informujemy - na podstawie komunikatu z UM Gdańsk - że pojazd warto zaparkować go poza ścisłym centrum miasta i na Targ Węglowy wybrać się spacerem.


Będą także iluminacje świetlne w Gdańsku, które tradycyjnie wprowadzą piękny, zimowy i świąteczny nastrój w różnych częściach miasta, m.in w Parku Oliwskim - tutaj

Inne, pomorskie jarmarki bożonarodzeniowe

BYTÓW, CHOJNICE, OWIDZ itd. - wkrótce ...-

 Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy 2024 w Gdańsku!

Organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku - kontakt:
tel. 58 554 93 48, tel. 58 554 92 83, tel. 58 554 91 59
Zapraszamy do współpracy, trzymajmy się razem!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner