Weekend w Trójmieście

Weekend w Trójmieście

Trójmiasto, - Gdańsk, Gdynia, Sopot -, pomorskie

Trójmiasto potrafi przyciągnąć klimatem, różnorodnością i swobodą. Także czystszym niż w innych regionach powietrzem i wyjątkowymi lasami na wzgórzach - idealnymi na aktywną rekreację.   Niektórzy podkreślają, że Gdańsk urzeka zabytkami, Sopot zabawia klubami, a Gdynia intryguje aktywnością. Ale tak naprawdę ciekawe miejsca i wydarzenia, dobra muzyka czy aktywna rozrywka są obecne we wszystkich tych miastach. Wiedzą o tym ci, którzy lepiej orientują się w Trójmieście. A że zdobywanie takiej wiedzy jest bardzo przyjemne - zapraszamy nad morze, nad Zatokę Gdańską - właśnie na weekend w Trójmieście. Spośród mnóstwa atrakcji wybraliśmy kilkanaście na dobry początek. Więcej informacji po kliknięciu w nazwę miejsca. Największe wydarzenia w Trójmieście - są tutaj

Weekend w Trójmieście

UWAGA - Gdańsk - jako jedyne polskie miasto - znalazł się w pierwszej setce najlepszych miejscowości do życia🏆 ! W zestawieniu serwisu Numbeo obejmujWeekend w Trójmieście - nad morzemącym ponad 220 znanych miast z całego świata uwzględnianio m.in siłę nabywczą, koszty, bezpieczeństwo, klimat, czystość powietrza, ceny mieszkań, korki komunikacyjne oraz opiekę medyczną. Ranking - jest tutaj
Niezależny serwis Numbeo jest wieloletnim dostawcą informacji porównującej poziom i jakość życia w różnych krajach świata.

Z kolei Sopot widnieje w zestawieniu 15 najbardziej romantycznych miejsc w centralnej Europie przygotowanym przez CNN TRAVEL 🏆- tutaj. W 2024 internetowy portal Beachatlas przyznał sopockiej plaży 85 miejsce w setce najatrakcyjniejszych plaż świata. W rankingu brano pod uwagę m.in wartości kulturowe oraz dostępną na miejscu ofertę rozrywkową. Sopot posiada także walor praktyczny - dzięki układowi architetonicznemu wszędzie jest dosyć blisko.

Gdynia natomiast może pochwalić się międzynarodowym sukcesem podkreślającym jakość życia. W konkursie LivCom Awards, miasto, jako jedyne miasto z Polski, zajęło trzecie miejsce 🏆 - tutaj. To, że właśnie w Gdyni żyje się najlepiej Polakom najlepiej wynika także z sondażu portalu Otodom i współpracującej  firmy doradczej ThinkCo. Badanie to przeprowadzono wśród blisko 36 tysięcy rodaków na przełomie 2021 i 2022 roku.

Długi weekend majowy 2024 - jest tutaj

 Weekend w Gdańsku 

To miasto wolności ma już swoją ugruntowaną markę w Polsce i za granicąWeekend w Gdańsku. Nie przypadkowo w międzynarodowym plebiscycie European Best Destination 2017 Gdańsk zajął miejsce na podium, tuż za Porto i Mediolanem. Tę popularność potwierdził TripAdvisor plasując gród Neptuna na szczycie Top Destinations on the Rise. Wrażenie robi nie tylko lista atrakcji turystycznych lecz także rosnący standard życia w mieście i bogata oferta kulturalno - rozrywkowa.
Więc naprawdę warto wybrać się weekend i zobaczyć w Gdańsku:


Długie Pobrzeże - ze słynnym Żurawiem - tutaj można spacerować 24h /365 dniPapugarnia Gdańsk atrakcje - ezgoztyczne zwierzęta

Europejskie Centrum Solidarności - miejsce tętniące kulturą ...

Góra Gradowa - punkt widokowy na Gdańsk i Centrum Hewelianum (ciekawostki, atrakcje)

Westerplatte - najchętniej oglądane miejsce pamięci i atrakcja w Gdańsku

Klub Parlament, Klub Miasto Aniołów, Klub B90 - muzyka, zabawa

Muzea w Gdańsku - a wśród nich słynne Muzeum II Wojny ŚwiatowejNormobaryczna komora tlenowa Trójmiasto

Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie - największy w Polsce

Olivia Star - taras widokowy i bar na wysokości 130 metrów!

Restauracja Metamorfoza, Restauracja Kos, Bar Mleczny Neptun

Wyspa Sobieszewska - dzielnica Gdańska o wyjątkowym klimacie


Weekend w Gdańsku - aktywny, kulturalny, rozrywkowy:

•  Festiwal Europejski Poeta Wolności ... 17-20 kwietnia 2024

 ••  Więcej wydarzeń w Gdańsku - jest tutaj

  Weekend w Sopocie 

Najchętniej odwiedzany kurort nad polskim morzem przeżywa kolejny okres prosperity. Już nie Weekend w Sopocietylko za sprawą kultowego molo z plażą czy Opery Leśnej, ale także dzięki bogatej ofercie klubowo-gastronomicznej. W Sopocie łatwo i przyjemnie można spędzić wolny czas. Tym bardziej, że  w  rankingu najczystszych miast w Polsce, przygotowywanym przez Polski Alarm Smogowy, Sopot zajmuje zwykle miejsca na podium. Np. przez cały rok 2016, dni, w których odnotowano przekroczenie dopuszczalnych norm pyłów w powietrzu, było w Sopocie zaledwie trzy. To zasługa starań zarówno miasta jak i jego mieszkańców. Weekend w Sopocie może być zatem nie tylko rozrywkowy, ale i zdrowy!


Grodzisko - skansen, rekonstrukcja słowiańskiej osady obronnejWypożyczalnia rowerów gokartów SOPOT

Ergo Arena - hala widowiskowa - koncerty, występy, zawody ...

Klub Atelier, Klub Sfinks700, Klub Spatif - muzyka, taniec, zabawa

Molo - najpopularniejsze miejsce w Sopocie :-)

Opera Leśna - odwiedzana przez słynnych artystów z całego świataKolejowy Odjazd Sopot

Restauracja Bulaj, Restauracja Pinokio, Bar Przystań

Sopoteka - galeria kultury multimedialnej, miejsce tętniące wydarzeniami

Statek Pirat - rejsy wycieczkowe po Zatoce Gdańskiej


Weekend w Sopocie - klubowy, rozrywkowy, atrakcyjny:

•  Koncert 30 lat Agnieszki Chylińskiej – „Kiedyś do Ciebie wrócę" ... 14 kwietnia 2024

•• Więcej wydarzeń w Sopocie - jest tutaj

 Weekend w Gdyni 

Modernistyczna Gdynia, która nie ma jeszcze 100 lat, często występWeekend w Gdyniuje w podręcznikach architektury. Podkreślana tam funkcjonalność budynków, ich lekkość i elegancja do dzisiaj robi wrażanie. Największym jednak atutem Gdyni jest bliskość morza, które styka się niemal z centrum Tlenoterapia Gdynia Trójmiastomiasta. Jeśli do wrażeń krajobrazowych dodamy kulturę, aktywną rozrywkę i gastronomię to możemy być spokojni o przyjemny weekend w Gdyni. Na pewno będzie ciekawy i  urozmaicony. A także zdrowy, ponieważ Gdynia również zajmuje wysokie miejsca w rankingu najczystszych miast w Polsce, przygotowanym przez Polski Alarm Smogowy. Np. przez cały rok 2016, w Gdyni było tylko 5 dni, w których odnotowano przekroczenie dopuszczalnych norm pyłów w powietrzu. Pod względem średniorocznej czystości powietrza - Gdynia była najlepsza w kraju Kolejne lata potwierdzają jej medalową pozycję co doceniają m.in jej mieszkańcy. Warto skorzystać i zaplanować relaksacyjny weekend w Gdyni - nad samym morzem!


Najnowocześniejsze kino efektów specjalnych - w Gdyni, w Trójmieście!

Kino Batyskaf Nautilus w Gdyni

Adventure Park Gdynia - ogromny park aktywnej rozrywki

Akwarium Gdyńskie - zwierzęta morskie i słodkowodne

Centrum Experyment - atrakcje dla dużych i małych

■ Okręt Muzeum Błyskawica, Żaglowiec Dar Pomorza

Gdyńskie Centrum Filmowe - kino studyjne, kawiarnia, szkoła filmowa, kino plenerowe

Klif w Orłowie - najbardziej romantyczna część Gdyni...

Klub Blues Club, Klub Ucho,

Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej, Gdyńskie Muzeum Motoryzacji
Restauracja Malika, Restauracja Tłusta Kaczka, Bar Mleczny Słoneczny

Wieża widokowa Kolibki - panorama na Zatokę Gdańską


Weekend w Gdyni - kulturalny, sportowy, widowiskowy:

•   Pomorskie Targi Mieszkaniowe ... 13-14 kwietnia 2024

•• Więcej wydarzeń w Gdyni - jest tutaj

🚲 Podczas pobytu w Trójmieście warto rozważyć rower jako środek lokomocji. W samym Gdańsku łączna długość tras rowerowych (prowadzących po ścieżkach, wybranych chodnikach i ulicach) przekracza 740 km.

🍳 ☕ 🍣 🍔 🍷 🍕 UWAGA - edycja kulinarnego przewodnika Gault & Millau - na rok 2018 - polecała aż 41 restauracji w Trójmieście spośród 580 w całej Polsce. I chociaż pandemia oraz kryzys energetyczny mocno zmieniły rynek gastronomii nad Zatoką Gdańską, to wciąż znajdziemy tutaj naprawdę dobre "kulinarne przystanie". Weekend w Trójmieście może być zatem nie tylko ciekawy, ale i smaczny!

W Trójmieście - na dłużej...

A może warto tu zostać nie tylko na weekend, ale w ogóle na dłużej, wręcz na stałe? Pomorskie, w tym Gdańsk zostało docenione już w rankingu 2017 Milken Institute, który zbadał 279 europejskich regionów. Pod uwagę wzięto szereg czynników (m.in tworzenie miejsc pracy, rozwój wyspecjalizowanych usług) składających się na ofertę największych możliwości wzrostu dobrobytu. Pomorskie (Gdańsk) zajęło w nim prestiżowe 4 miejsce, za Londynem, Sztokholmem i Budapesztem. Jeśli dodamy do tego także wspomniane najczystsze powietrze (jeśli chodzi o duże miasta) to po prostu tu się dobrze żyje. Obiektywnie coś w tym jest skoro z całej Polski to w Gdańsku mieszka największa liczba osób, które osiągnęły piękny wiek 100 lat!
Oczywiście na ten sukces złożyło się tak naprawdę całe Trójmiasto i województwo. Widoczny od lat trend rosnącej popularności regionu utrzymuje się. Może warto rozważyć zamieszkanie nad Zatoką Gdańską?.

Weekend w Trójmieście - inspirujący, ciekawy, przyjemny, rozrywkowy, wypoczynkowy, kolorowy, aktywny, sportowy, wesoły, kulturalny, romantyczny, zabawny, relaksujący... Polecamy najciekawsze miejsca i wydarzenia w Gdańsku, Sopocie oraz Gdyni.

Weekend w Trójmieście 2024 - warto tu być!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner