Weekend w Trójmieście

logo
A A

Trójmiasto potrafi przyciągnąć klimatem, różnorodnością i swobodą. Także czystszym niż w innych regionach powietrzem i wyjątkowymi lasami na wzgórzach - idealnymi na aktywną rekreację.   Niektórzy podkreślają, że Gdańsk urzeka zabytkami, Sopot zabawia klubami, a Gdynia intryguje aktywnością. Ale tak naprawdę ciekawe miejsca i wydarzenia, dobra muzyka czy aktywna rozrywka są obecne we wszystkich tych miastach. Wiedzą o tym ci, którzy lepiej orientują się w Trójmieście. A że zdobywanie takiej wiedzy jest bardzo przyjemne - zapraszamy nad morze, nad Zatokę Gdańską - właśnie na weekend w Trójmieście. Spośród mnóstwa atrakcji wybraliśmy kilkanaście na dobry początek. Więcej informacji po kliknięciu w nazwę miejsca. Największe wydarzenia w Trójmieście - są tutaj


UWAGA - Gdańsk - jako jedyne polskie miasto - znalazł się w pierwszej setce najlepszych miejscowości do życia🏆 ! W zestawieniu serwisu Numbeo obejmujWeekend w Trójmieście - nad morzemącym ponad 220 znanych miast z całego świata uwzględnianio m.in siłę nabywczą, koszty, bezpieczeństwo, klimat, czystość powietrza, ceny mieszkań, korki komunikacyjne oraz opiekę medyczną. Ranking - jest tutaj
Niezależny serwis Numbeo jest wieloletnim dostawcą informacji porównującej poziom i jakość życia w różnych krajach świata.W
Warto także podkreślić, że Gdańsk (oprócz Warszawy) znalazł wśród 20 europejskich lokalizacji polecanych na bezpieczne wakacje w czasach pandemii. To zestawienie przygotował ostatnio popularny portal poświęcony podróżom – European Best Destinations - tutaj


Z kolei Sopot widnieje w zestawieniu 15 najbardziej romantycznych miejsc w centralnej Europie przygotowanym przez CNN TRAVEL 🏆- tutaj. Miasto posiada także walor praktyczny - dzięki układowi architetonicznemu wszędzie jest dosyć blisko.


Gdynia natomiast może pochwalić się międzynarodowym sukcesem podkreślającym jakość życia. W konkursie LivCom Awards, miasto, jako jedyne miasto z Polski, zajęło trzecie miejsce 🏆 - tutaj.


👉 Ferie zimowe 2022 - są tutaj
👉 Długi weekend majowy 2022 - jest tutaj


 Weekend w Gdańsku 


To miasto wolności ma już swoją ugruntowaną markę w Polsce i za granicąWeekend w Gdańsku. Nie przypadkowo w międzynarodowym plebiscycie European Best Destination 2017 Gdańsk zajął miejsce na podium, tuż za Porto i Mediolanem. Tę popularność potwierdził TripAdvisor plasując gród Neptuna na szczycie Top Destinations on the Rise. Wrażenie robi nie tylko lista atrakcji turystycznych lecz także rosnący standard życia w mieście i bogata oferta kulturalno - rozrywkowa.
Więc naprawdę warto wpaść do Gdańska na weekend i zobaczyć:
Długie Pobrzeże - ze słynnym Żurawiem - tutaj można spacerować 24h /365 dni

Europejskie Centrum Solidarności - miejsce tętniące kulturą ...

Góra Gradowa - punkt widokowy na Gdańsk i Centrum Crazy Animals GDAŃSK Zwariowane ZwierzakiHewelianum (ciekawostki, atrakcje)

Jarmark Dominikański - największy w Europie, ma już ponad 750 lat!


Klockownia - ponad milion przeróżnych klocków dla dzieci

Klub Parlament, Klub Miasto Aniołów, Klub B90 - muzyka, zabawa

Muzea w Gdańsku - a wśród nich słynne Muzeum II Wojny Światowej

Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie - największy w PolsceNormobaryczna komora tlenowa Trójmiasto

Olivia Star- taras widokowy i bar na wysokości 130 metrów!

Restauracja Metamorfoza, Restauracja Kos, Bar Mleczny Neptun

Wyspa Sobieszewska - dzielnica Gdańska o wyjątkowym klimacie
Weekend w Gdańsku - aktywny, kulturalny, rozrywkowy:


  Koncert Karnawałowy w Fiharmonii..............8 stycznia 2022 (także 15, 22, 29 stycznia - różne tematy)


  Koncert Karnawałowy w Filharmonii..............5 lutego 2022 (także 12, 19, 26 lutego - różne tematy)


  30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy...................................................30 stycznia 2022


   Więcej wydarzeń w Gdańsku - jest tutaj


 Weekend w Sopocie 


Najchętniej odwiedzany kurort nad polskim morzem przeżywa kolejny okres prosperity. Już nie tylko za sprawą kultowego molo z plażą czy Opery Leśnej, ale taWeekend w Sopociekże dzięki bogatej ofercie klubowo-gastronomicznej. W Sopocie łatwo i przyjemnie można spędzić wolny czas. Tym bardziej, że  w  rankingu najczystszych miast w Polsce, przygotowywanym przez Polski Alarm Smogowy, Sopot zajmuje zwykle miejsca na podium. Np. przez cały rok 2016, dni, w których odnotowano przekroczenie dopuszczalnych norm pyłów w powietrzu, było w Sopocie zaledwie trzy. To zasługa starań zarówno miasta jak i jego mieszkańców. Weekend w Sopocie może być zatem nie tylko rozrywkowy, ale i zdrowy!
Grodzisko - skansen, rekonstrukcja słowiańskiej osady obronnejWypożyczalnia rowerów gokartów SOPOT

Ergo Arena - hala widowiskowa - koncerty, występy, zawody ...

Klub Atelier, Klub Sfinks700, Klub Spatif - muzyka, taniec, zabawa

Molo - najpopularniejsze miejsce w Sopocie :-)

Opera Leśna - odwiedzana przez słynnych artystów z całego świata

Restauracja Bulaj, Restauracja Pinokio, Bar Przystań

Sopoteka - galeria kultury multimedialnej, miejsce tętniące wydarzeniami

Statek Pirat - rejsy wycieczkowe po Zatoce Gdańskiej
Weekend w Sopocie - klubowy, rozrywkowy, atrakcyjny:Kolejowy Odjazd Sopot


•  Cavaliada - zawody jeździeckie...................20 - 23 stycznia 2022


•  Koncert Gregorian........................................30 stycznia 2022


•  Koncert Lady Punk..........................................18 marca 2022


Więcej wydarzeń w Sopocie - jest tutaj


 Weekend w Gdyni 


Modernistyczna Gdynia, która nie ma jeszcze 100 lat, często występWeekend w Gdyniuje w podręcznikach architektury. Podkreślana tam funkcjonalność budynków, ich lekkość i elegancja do dzisiaj robi wrażanie. Największym jednak atutem Gdyni jest bliskość morza, które styka się niemal z centrum miasta. Jeśli do wrażeń krajobrazowych dodamy kulturę, aktywną rozrywkę i gastronomię to możemy być spokojni o przyjemny weekend w Gdyni. Na pewno będzie ciekawy i  urozmaicony. A także zdrowy, ponieważ Gdynia również zajmuje wysokie miejsca w rankingu najczystszych miast w Polsce, przygotowanym przez Polski Alarm Smogowy. Np. przez cały rok 2016, w Gdyni było tylko 5 dni, w których odnotowano przekroczenie dopuszczalnych norm pyłów w powietrzu. Pod względem średniorocznej czystości powietrza - Gdynia była najlepsza w kraju. Kolejne lata potwierdzają jej medalową pozycję co doceniają m.in jej mieszkańcy. Warto skorzystać i zaplanować relaksacyjny weekend w Gdyni - nad samym morzem!
Najnowocześniejsze kino efektów specjalnych!


Kino Batyskaf Nautilus w Gdyni


Adventure Park Gdynia - ogromny park aktywnej rozrywki

Akwarium Gdyńskie - zwierzęta morskie i słodkowodne

Centrum Experyment - atrakcje dla dużych i małych

Galeon Dragon, Okręt Muzeum Błyskawica, Żaglowiec Dar Pomorza

Gdyńskie Centrum Filmowe - kino studyjne, kawiarnia, szkoła filmowa, kino plenerowe

Klif w Orłowie - najbardziej romantyczna część Gdyni...

Klub Blues Club, Klub Ucho,

Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej, Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

Restauracja Malika, Sztuczka, Restauracja Tłusta Kaczka, Bar Mleczny Słoneczny

Wieża widokowa Kolibki - panorama na Zatokę Gdańską
Weekend w Gdyni - kulturalny, sportowy, widowiskowy:


•  Gdynia Winter Swimming Cup - Mistrzostwa Polski......1 - 8 - 9 stycznia 2022


•  Sławek Uniatowski The Best of II...........................................29 stycznia 2022


Więcej wydarzeń w Gdyni - jest tutaj


W Trójmieście...


🚲 Podczas pobytu w Trójmieście warto rozważyć rower jako środek lokomocji. W samym Gdańsku łączna długość tras rowerowych (prowadzących po ścieżkach, wybranych chodnikach i ulicach) przekracza 740 km.


🍳 ☕ 🍣 🍔 🍷 🍕 UWAGA - edycja kulinarnego przewodnika Gault & Millau - na rok 2018 - poleca aż 41 restauracji w Trójmieście spośród 580 w całej Polsce. Weekend na Zatoką Gdańską może być zatem nie tylko ciekawy, ale i smaczny!


A może warto tu zostać nie tylko na weekend, ale w ogóle na dłużejKlockownia Gdańsk atrakcje dla dzieci, wręcz na stałe? Pomorskie, w tym Gdańsk zostało docenione w rankingu Milken Institute 2017, który zbadał 279 europejskich regionów. Pod uwagę wzięto szereg czynników (m.in tworzenie miejsc pracy, rozwój wyspecjalizowanych usług) składających się na ofertę największych możliwości wzrostu dobrobytu. Pomorskie (Gdańsk) zajęło w nim prestiżowe 4 miejsce, za Londynem, Sztokholmem i Budapesztem. Jeśli dodamy do tego także wspomniane najczystsze powietrze (jeśli chodzi o duże miasta) to po prostu tu się dobrze żyje. Obiektywnie coś w tym jest skoro z całej Polski to w Gdańsku mieszka największa liczba osób, które osiągnęły piękny wiek 100 lat!
Oczywiście na ten sukces złożyło się tak naprawdę całe Trójmiasto i województwo. Widoczny od lat trend rosnącej popularności regionu utrzymuje się. Może warto rozważyć zamieszkanie nad Zatoką Gdańską?. Oferty mieszkań w Trójmieście - są tutaj


Weekend w Trójmieście - warto tu być!